Montaż

Montaż okien czy drzwi jest przez wiele osób uważany za prosty do wykonania – wystarczy ustawić okno, zabezpieczyć je kotwami i klinami, następnie pustą przestrzeń wypełnić pianką i… teoretycznie jest po sprawie. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Sposobów montażu jest kilka, a późniejsza efektywność również.


Wiesz, że na Facebooku umieszczamy wszystkie informacje o promocjach?
Euro Windows na FacebookuRekomendujemy 3 sposoby montażu okien i drzwi:

  • montaż na kotwy i uszczelnienie pianą
  • montaż szczelny ciepły
  • montaż premium

Montaż na kotwy i uszczelnienie pianą

Montaż na kotwy lub dyble i uszczelnienie pianą charakteryzuje się umocowaniem ościeżnicy okna do muru za pomocą kotew bądź dybli. Miejsca ich zamocowania oraz ilość są dokładnie określone w Karcie Gwarancyjnej dołączonej do okien jak również ,, podręczniku” dobrego montażysty -książce ITB.

Po prawidłowym umocowaniu okna, stosuje się pianę montażową dostosowaną do danego montażu (okres letni lub zimowy itp.) w celu uszczelnienia przerwy miedzy murem a ościeżą. Jest to montaż stosowany najczęściej. Głównie z powodu niższego kosztu montażu jak i z tego, że jest to montaż stosowany od ponad 25 lat.

 

Montaż szczelny ciepły

Montaż szczelny tzw. ciepły. Jest to montaż warstwowy polegający na wykonaniu oprócz wszystkich czynności przy standardowym montażu- piana-kotwy, taśm paroszczelnych i paro przepuszczalnych. Stolarka okienna jest dodatkowo zabezpieczana od wewnątrz taśmą/folią paroszczelną i od zewnątrz wodoodporną taśmą paroprzepuszczalną. Tworzą się trzy warstwy-uniemożliwia to wnikanie wilgoci z wewnątrz w pianę oraz taśma z zewnątrz ochroni pianę przed opadami oraz promieniowaniem słonecznym.

Montaż szczelny w znaczny sposób przedłuża trwałość piany a co za tym idzie, jak nazwa wskazuje szczelność całego montażu. Montaż warstwowy w efekcie zmniejsza koszty w ogrzewaniu. Zdaniem specjalistów szczelność montażu warstwowego jest prawie dwa razy większa niż w przypadku montażu tradycyjnego-tylko na pianę i kotwy.

 

Montaż premium – MOWO

Montaż w którym nie stosuje kotew, dybli ani piany montażowej. Różni się od pierwszych dwóch typów montażu. Jest to montaż zdecydowanie najszczelniejszy.Polega na zastosowania taśm rozprężnych bez użycia kotew, piany oraz taśm paroszczelnych.

Zalety montażu:

  • mocowanie i uszczelnianie okna wysuniętego w płaszczyznę izolacji
  • szczelność przy zacinającym deszczu 1050Pa
  • doskonała izolacja akustyczna na poziomie 43dB
  • możliwość późniejszej wymiany okien bez uszkodzenia elewacji

Montaż MOWO dedykowany jest do domów energooszczędnych, pasywnych.

 

Formularz
kontaktowy

Zwykle odpowiadamy tego samego dnia. Nie będziemy wysłać Ci denerwujących maili, ponieważ nie zapiszemy Twojego adresu.